Петро Сказків розповів, хто є його музою

Україна має талант Діти

Всі учасники вже показали свої фінальні виступи і зараз чекають рішення України, яке визначить переможця сьомого сезону. Петро Сказків розповів, як давно виступає на сцені, на яких інструментах вміє грати і, головне, хто є його музою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учасники колективу «Адем» розповіли, як утворилася їх команда

Петр Сказкив

Ви хвилюєтеся, чекаючи на результати глядацького голосування?

Хвилювання є, тому що вирішальний момент вже скоро. У фіналі на мені була велика відповідальність, тому що люди чекали від мене ще кращого виступу. Але я намагався не думати про це і концентрувався на своїй музиці.

У чому полягає основна особливість цимбал як музичного інструмента?

Особливість цимбал в тому, що це струнно-ударний інструмент. Під час фіналу найскладніше було зберігати правильне дихання під час гри, щоб добре передати динаміку композиції. У фіналі я грав ліричну мелодію, в яку треба було вкладати свою душу.

NF8A0098

Як відреагували ваші учні «Петрос», коли ви пройшли до фіналу?

Весь «Петрос» дуже зрадів, що я пройшов у фінал. Відразу після ефіру вони мені дзвонили, вітали. Після півфіналу у нас був концерт у Ворохті для сімей загиблих в АТО. Я туди приїхав всього лише на півдня, але мене все встигли привітати і побажати удачі.

А незнайомі люди говорили вам приємні слова?

Так, дуже багато незнайомих людей стали мені писати, іноді навіть на вулиці впізнають і кажуть приємні слова, обіцяють проголосувати за мене.

NF8A0106

Хто вас підтримує на проекті?

Моя дівчина, вона – моя муза. У нас різниця у віці 11 років і спочатку її батьки були проти наших відносин, але потім вони зрозуміли, що у мене серйозні наміри і зараз у нас все добре, вони навіть голосують за мене.

Як ви познайомилися?

Ми співали разом в хорі у Ворохті. Я довго придивлявся до неї, а потім зрозумів, що це моя доля і треба щось робити, інакше все життя шкодувати буду (сміється).

NF8A0096

Коли ви вперше виступили на сцені?

Мій перший концерт був в три рік. Мій брат грав на бубні, найстарший – на цимбалах, а тато – на баяні. Я тоді ще був занадто маленьким, щоб з ними виступати, але одного разу перед концертом мій брат відмовився виходити на сцену, а нас вже оголосили. Я проявив ініціативу і вийшов замість нього. В результаті свій перший концерт я відіграв без єдиної репетиції.

На яких музичних інструментах ви граєте?

Спочатку тато мене вчив грати на цимбалах, в музичній школі я вчився грати на баяні і сопілці. Потім пробував грати на гітарі, фортепіано. Пізніше тато подарував мені барабанну установку і паралельно я освоював губну гармошку, бас-гітару і акордеон. Ще вмію грати на гуцульських інструментах трембіті, дримбі. Коли ти вмієш грати на одному інструменті, набагато простіше навчитися грати і на інших, бо в тебе вже є досвід і музичний слух.

Анастасія Яковлєва