PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InRhbGFudC5zdGIudWEiIHNyYz0iLy9wbGF5ZXIudmVydGFtZWRpYS5jb20vb3V0c3RyZWFtLXVuaXQvMi4wMS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC5taW4uanMiPjwvc2NyaXB0Pg==

«Люблю підглядати за тим, як наші гості проводять час», – Слава Фролова

11.09.2013

Video: «Люблю підглядати за тим, як наші гості проводять час», – Слава Фролова

Питання «Чим зайнятися у вихідні?» ніколи не виникає, коли поряд вона. Слава Фролова показує Україні молоде мистецтво у проектах Slava Frolova-Group, а киянам влаштувала «АРТ-ПІКНІК».
Про кіно та театр
«Маючи освіту режисера, знімати фільми я навряд чи буду. Я обрала свій шлях і це не режисура. Але скажу, що знання, отримані у навчальних закладах, допомагають у роботі над моїми масштабними проектами в рамках Slava Frolova-Group. Вважайте, що я їх режисую, а не просто організовую».
«Для режисера освіта (мається на увазі не «корочка») вкрай важлива. Але без таланту, освіта, як набір хірургічних інструментів для санітара».
«В українському кіно та театрі нині не подобається те ж, що і в українському образотворчому мистецтві – відсутність росту, процес вимирання. Але я не люблю розмови, я люблю дії. Тому, якщо мені щось не подобається, я намагаюся це змінити, якщо це в моїх силах».
«Подобається, що у нашого театру і кіно не все втрачено, є шанси на зміни. Звісно, потрібні прогресивні і сміливі люди, що не побояться взяти на себе відповідальність і зробити щось для цього. Подобається Влад Троїцький та його ідеї, засмучує, що йому не вистачає коштів, тому важливо, щоб вистачало сил».
Про мистецтво 
«Одного дня мені стало зрозуміло, що вже не можу займатись івент-маркетингом і я нарешті зайнялася тим, до чого у мене завжди лежала душа – мистецтвом. Якось до мене прийшло усвідомлення, що маркетинг – зло. Коли я зрозуміла це, йшов 10 рік існування моєї компанії, мені знадобилося ще 2 роки, щоб я зібралася з силами і залишила повністю вигідний бізнес, що утримував усю мою родину. І ще 2 роки, щоб я сформувала новий шлях, при якому всі мої знання, вміння, таланти, освіту я спрямувала у потрібне русло, а «зло» змусила працювати на благо».
slava-frolova-art1.jpg
«Під поняттям «молоде мистецтво», яке часто використовується нашим проектом, мається на увазі мистецтво, що розвивається (maturing), тобто ще не зміцніле. Вік авторів значення не має, має значення одне – чи готовий автор зростати. Але найчастіше наші автори – це дійсно молоді люди».
«Прийняття нового, завжди було хитким, будь-то ренесанс чи імпресіонізм сприймалися сучасниками в штики і тільки час розставляв все по місцях. Щодо розуміння мистецтва нашою молоддю, то це питання в першу чергу освіти, культури, особистих смаків і уподобань. У нас зазвичай відсутній такий предмет як сучасне мистецтво. Боюсь, що в багатьох наших школах відсутній і такий важливий предмет, як історія мистецтв. Як же ви хочете, щоб мистецтво розуміли ті, хто навіть не знає про його існування, а зіткнувшись з ним, вигукує «мазня» або «я краще намалюю»? Ось цим питанням ми якраз комплексно і займаємося. Не можна лікувати симптоми, необхідно лікувати хворобу».
slava-frolova-art2.jpg
«Плануємо допомагати нашим художникам брати участь у міжнародних проектах, але зараз навмисно від цього йдемо. Мені хотілося б, щоб українці посіли гідне місце у світовому мистецтві. А для цього не можна «кидати своїх під танки з саперними лопатками». Спочатку потрібно отримати гідний арсенал знань і умінь, щоб бути на рівних, тоді це доречно. Сьогодні ми не готові до справжніх битв. Але це сьогодні».
«У держави, в якій немає організованої підтримки молодого мистецтва, немає систем з розвитку культури, де не розвивається театр, література, образотворче мистецтво – відсутнє майбутнє. Ми хочемо змінити це для нашої країни, для наших творців і для наших громадян».
slava-frolova-art3.jpg
Про «АРТ-ПІКНІК Слави Фролової»
«Нашому проекту Slava Frolova-Group – рік, тому ідея АРТ-ПІКНІКА свіжа. Над такими ідеями не можна довго думати, їх потрібно втілювати».
 
«Наша команда це – я, куратори напрямків (10 чоловік), більше 1000 учасників проекту та волонтери (10 відданих проекту молодих хлопців та дівчат)».
«На якісь конкретні приклади не спиралися. Я звісно, багато подорожую, відвідую цікаві для мене галереї, виставки, театри, місця культурного відпочинку і найкраще, що мені запало в душу, втілено в АРТ-ПІКНІКУ з урахуванням нашого менталітету».
«Нас часто порівнюють з Парком Горького в Москві, кажуть, що ми схожі, хоча це не так. Парк Горького в основному орієнтований на спорт. Звичайно, там теж є культурна складова, але за насиченістю щоденної програми і за посиленою освітньою базою, він нам поступається. Звісно, треба віддати належне російському Міністерству спорту, яке виділило серйозні кошти на чудовий проект для московського парку. У нашому випадку, ВДНГ я брала в оренду, за свої власні гроші і бюджетів у нас не було, якщо говорити про матеріальну складову проекту».
slava-frolova-picnic3.jpg
«Міська влада проект помітила. Мене запросили на прийом до Попова в мерію, після чого, ми отримали фінансову підтримку від Світлани Зоріної, керівника Департаменту культури КМДА. Цих коштів вистачило на місяць оренди ВДНГ і комунальні платежі. Більше в такому терміновому порядку і без тендерів бюджетні кошти не виділяються. Нас регулярно відвідує Микола Кулеба [начальник Служби у справах дітей м. Києва], який допомагає організовувати приїзди діток з притулків і діток-інвалідів до нас на АРТ-ПІКНІК. Зізнаюся, ми й не розраховували на те, що нас помітять у перший рік життя. Тому допомога надана в терміновому порядку нашої мерією, була дуже рятівним сюрпризом».
«Мої діти відвідують майстер-класи на Пікніку, а я, на жаль, не маю часу – постійні зустрічі, вирішуємо питання як на місці, так і на виїзді. До того ж займаємось виставковою діяльністю по всій країні. Але кіно та концерти я відвідую регулярно. А ще дуже люблю підглядати за тим, як наші гості проводять час, як захоплено творять, які щасливі дітки і як задоволена молодь на концерті. І я радію, розуміючи, що моїх молодих художників бачать тисячі людей, які приходять  сюди щодня, адже такого не дасть жодна галерея (ми виставляємося і в галереях, є з чим порівнювати)».
slava-frolova-picnic4.jpg
«У нас виникали тільки фінансові труднощі, ця проблема і сьогодні дещо ускладнює наше існування. Коштів не вистачає, від цього страждає прибирання і вивіз сміття, не можемо взяти світло для концертів, не вистачає матеріалів для майстер-класів, паперу для друку розкладів та оголошень, не можу запустити нові напрямки, немає грошей на оренду сцени, транспорт, охорону, на закупівлю меблів, техніки і багато чого іншого. Робимо все самі з підручних засобів або просимо допомоги в соціальних мережах:)
Ось чекаємо рішення з фонду Ахметова, але судячи з того, як приймалися документи (3 місяці повертали назад на доопрацювання), оптимізму на цей грант у нас небагато. Але незважаючи на повну відсутність коштів, організація у нас на чудовому рівні. Тому на інші труднощі поскаржитися не можемо».
slava-frolova-picnic2.jpg
«Завдяки АРТ-ПІКНІКУ я зробила для себе висновок, що немає нічого неможливого».
Про життєві принципи
«Якщо це не пов’язано з роботою, я майже не даю інтерв’ю, не ходжу на ТВ-зйомки, радіопрограми, світські заходи, тусовки, не веду корпоративи. Вважаю, що свої життєві ресурси я можу витратити з більшою користю для себе, своєї сім’ї, своїх інтересів, проектів».
«На екрані, я така ж, як і в житті. Але проект «Україна має талант» розкриває одну мою сторону, а я людина багатогранна і в емоційному сенсі теж:)»
«Критикувати людей, безумовно, складно, намагаюся цього не робити. Але висловлювати свою думку не боюся. Погодьтеся, моя думка – це всього лиш моя думка. А критика як окремий жанр, мене завжди забавляла, тому що у світі немає відправної точки досконалості і до кінця ніхто не може бути об’єктивний. Як на мене, критика для тих, хто самостверджується за рахунок сміливості людей, які ризикнули виставити себе на осуд глядача. Ви звертали увагу, що критикують зазвичай «беззубих», початківців, а переможців, як-то кажуть, не судять. Я не беру до уваги великих критиків, які самі по собі є сильними людьми, що роблять безцінний внесок у світову культуру, таких наприклад як Гейне, Белінський, Бенуа…»
slava-frolova-picnic1.jpg
«Не люблю з прессою говорити про плани, люблю говорити про виконану роботу, «про дерево судять по його плодах».
«Як керівник я прагну виховувати в людях вільних, впевнених, сміливих, самодостатніх фахівців, які не бояться своїх помилок та вміють на них вчитися. Не боюсь людей, сильніших за мене в різних сферах, навпаки, заохочую цю силу і намагаюся її ефективно спрямувати на розвиток проекту».
«По своїй суті не йду ні за ким, моє бажання й інтерес повинні виникнути з мене самої, як паросток із землі. Звичайно я захоплююся, радію та дивуюся здібностям інших людей, але це не має нічого спільного з наслідуванням».
Про себе
«Мені ближчий затишок, щоб не на бігу, щоб очі в очі, щоб у вікні акація або каштани, а якщо ще і прибій… А взагалі-то я людина світу, адаптуюся в будь-якому місці, але для проживання все ж, намагаюся вибирати місця натхненні».
«Мій ранок – це кава з молоком і пошта. Добре, якщо родина не розбіглася хто-куди, тоді сніданок у колі сім’ї».
«Мій день неможливий без обіймів, тих кого люблю. І ще без музики та інтернету».
«У мене не буває повсякдення, мій кожен день – нова пригода, новий настрій. Тому якби мені необхідно було підібрати музику до фільму про власні будні,  я мала б зібрати близько 13625 треків».
«Де я проведу свій вільний час, залежить від настрою, можливостей, часу. Але найчастіше на шляху за новими враженнями. Під вітрилами, на мотоциклі, в машині чи літаку».
«Все що хотіла спробувати у житті, спробувала. Тепер хочу відкривати те, що не знала, а значить і хотіти не могла:)»
«Річ, що завжди зі мною – телефон, у мене діти, я завжди повинна бути на зв’язку».
Юля Сосновська
 
Мова оригіналу