PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InRhbGFudC5zdGIudWEiIHNyYz0iLy9wbGF5ZXIudmVydGFtZWRpYS5jb20vb3V0c3RyZWFtLXVuaXQvMi4wMS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC5taW4uanMiPjwvc2NyaXB0Pg==

Лукерія Кошелева

Лукерія Андріївна народилася і все життя прожила в селі Линове Сумської області. Батька Лукерії в 20-их роках репресували за доносом. У 14 років Лукерія пішла на торфорозробки на болото, під час війни дівчина була вислана на Донбас, працювала там в шахті. Після війни – повернулася додому, вийшла заміж, народила дочку і сина, овдовіла. Син Лукерії помер, дочка і внук живуть в Сімферополі. Багато років Лукерія Андріївна регентствовала в рідному Ліновском храмі -по всьому селу читала молитви над небіжчиками, здійснювала головні жіночі функції у православній церкві. Справжній голос Лукерії відкрився в 80 років. Саме в цьому віці почалася її велика гастрольна діяльність, виступи перед аудиторією.Лукерія Андріївна об’їздила з гастролями Суми, Полтаву, Харків, Одесу, Київ, кілька разів на рік виступає в Москві. У 2009 році в культурному центрі «Клуб АРТ’ЕРІА» народився фольклорно-авангардний проект «Лукерія і діти». «Лукерія і діти» – відкритий проект, куди входить близько 30 різних музикантів. Серед них Данило Денисов – київський акордеоніст, рекордсмен України з гри на електронному акордеоні і другий у світі. Данило виконує музику різної складності – від старовинної музики, Баха, до своїх авторських пісень.

Лукерія Андріївна – останній носій давньої пісенної традиції корінних мешканців Путивльських місць – суб-етносу «горюни». Горюни, за припущенням істориків – рання гілка слов’ян, їхня культура багатоголосся і пісні сформувалися ще до поділу мов на українську та російську. 26 грудня 2014 Лукерії Андріївні виповнилося 90 років.